Εγγραφές νέου εξαμήνου για νεοεισερχόμενους και υφιστάμενους φοιτητές

Το Πανεπιστήμιο Frederick δέχεται αιτήσεις για το Εαρινό Εξάμηνο 2024 από πρωτοετείς φοιτητές/τριες και μετεγγραφόμενους/ες φοιτητές/τριες. Τα μαθήματα για το νέο εξάμηνο ξεκινούν στις 12 Φεβρουαρίου 2024.

Νεοεισερχόμενοι/ές φοιτητές/τριες

Μπορείτε να βρείτε εδώ τα προγράμματα σπουδών μας:
Προπτυχιακά προγράμματα
Μεταπτυχιακά προγράμματα
Προγράμματα με εξ αποστάσεως φοίτηση

Μπορείτε να επικοινωνήσετε με τους Συμβούλους του Γραφείου Εισδοχής σε οποιοδήποτε στάδιο της διαδικασίας εισδοχής σας. Μπορούν να απαντήσουν τις ερωτήσεις σας και να προσφέρουν καθοδήγηση, από την επιλογή του κατάλληλου προγράμματος μέχρι την αίτηση και την εγγραφή. Μπορούν, επίσης, να παρέχουν γενικές ή ειδικές πληροφορίες για τους κανόνες και κανονισμούς, τις υπηρεσίες, τη διαμονή, κλπ. Αν θέλετε, μπορείτε να διευθετήσετε συνάντηση και επίσκεψη στο Πανεπιστήμιο για να συζητήσετε με Σύμβουλο του Γραφείου Εισδοχής και να δείτε από κοντά τη φοιτητική ζωή στο Πανεπιστήμιο.

Λευκωσία
Διεύθυνση: Γιάννη Φρεδερίκου, 7, Παλλουριώτισσα, Λευκωσία 1036, Κύπρος
Τηλέφωνο: +357 22394394

Λεμεσός
Διεύθυνση: Μάριου Αγαθαγγέλου 18, Άγιος Γεώργιος Χαβούζας, Λεμεσός 3080, Κύπρος
Τηλέφωνο: +357 25730975

Γραφείο Αθήνας
Διεύθυνση: Οδός Πανεπιστημίου, 57, Γραφείο 201 (2ος όροφος), Αθήνα 10564, Ελλάδα
Τηλέφωνο: +30 2103311288
Email: adminfo@frederick.ac.cy

Μπορείτε να βρείτε τη διαδικασία εισδοχής εδώ.