Επίδειξη εφαρμογής ΚΑΡΠΑ και Αυτόματου Εξωτερικού Απινιδωτή

Το Τμήμα Νοσηλευτικής και το Τμήμα Φαρμακευτικής του Πανεπιστημίου Frederick σε συνεργασία με τις Υπηρεσίες Αναζωογόνησης του Υπουργείου Υγείας, διοργανώνουν δράση ενημέρωσης για την εφαρμογή Καρδιοπνευμονικής Αναζωογόνησης (ΚΑΡΠΑ) και Αυτόματου Εξωτερικού Απινιδωτή.

Η δράση αυτή που θα πραγματοποιηθεί στη Λευκωσία την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2024, 10:00-12:00, πραγματοποιείται στο πλαίσιο της «Εβδομάδας Επανεκκίνησης της καρδιάς», και απευθύνεται σε όλη την πανεπιστημιακή κοινότητα.

Η εκδήλωση θα περιλαμβάνει ενημέρωση και επίδειξη από ειδικούς σχετικά με τις βασικές γνώσεις και δεξιότητες που μπορούν να σώσουν ζωές σε περιπτώσεις καρδιακής ανακοπής.

Πέρσι το Πανεπιστήμιο Frederick παρέλαβε τιμητικό βραβείο από το Υπουργείο Υγείας για την υποστήριξή του και τη συνεισφορά του στην «Εβδομάδα Επανεκκίνησης της Καρδιάς 2023», μετά την επιτυχή διοργάνωση ενημερωτικής εκδήλωσης.

Ελάτε να μάθουμε μαζί πώς μπορούμε να συμβάλουμε σε μια πιο ασφαλή και προετοιμασμένη κοινωνία.