Κάθε ιστορία μια είδηση! Υποτροφίες από το πρόγραμμα Δημοσιογραφίας

Θέλεις να ασχοληθείς με τη Δημοσιογραφία και τα Μέσα Επικοινωνίας; Το Τμήμα Τεχνών και Επικοινωνίας του Πανεπιστημίου Frederick στηρίζει τους νέους και τις νέες που έχουν τη δυνατότητα να διακριθούν στον χώρο της δημοσιογραφίας με ειδικές υποτροφίες.

Θα δοθούν συνολικά πέντε (5) υποτροφίες ύψους 30% για όλα τα έτη σπουδών. Οι υποτροφίες δεν μπορούν να συνδυαστούν με άλλες μειώσεις διδάκτρων. Στείλε μας ένα κείμενο 300 λέξεων, ένα video ή μια φωτογραφία για να εξιστορήσεις, να αναδείξεις ή να σχολιάσεις ένα γεγονός και διεκδίκησε υποτροφία για το πρόγραμμα Δημοσιογραφίας και Μέσων Επικοινωνίας του Πανεπιστημίου Frederick, το πρόγραμμα με τη μεγαλύτερη ιστορία στον χώρο της επικοινωνίας στην Κύπρο, με απόφοιτους/ες που έχουν κυρίαρχη θέση στην αγορά εργασίας.

Μπορείς να επιλέξεις μία από τις πιο κάτω κατευθύνσεις:
(α) Δημοσιογραφία και Μέσα Επικοινωνίας
(β) Δημόσιες Σχέσεις και Επικοινωνία

Το κείμενο, το video ή η φωτογραφία πρέπει να σταλούν σε ηλεκτρονική μορφή μαζί με το ονοματεπώνυμό σου, ημερομηνία γέννησης, σχολείο και στοιχεία επικοινωνίας (τηλέφωνο, email, διεύθυνση) μέχρι τις 30 Αυγούστου 2024 στο jou.le@frederick.ac.cy (Δρ Ήβη Λάμπρου).