Looking for talent- Υποτροφίες από το Τμήμα Τεχνών και Επικοινωνίας

Το Τμήμα Τεχνών και Επικοινωνίας του Πανεπιστημίου Frederick στηρίζει τους νέους και τις νέες που έχουν τη δυνατότητα να διακριθούν και να συμβάλουν στην ανάπτυξη των τεχνών, επιβραβεύοντας τα μεγαλύτερα ταλέντα στον κλάδο των Τεχνών με ειδικές υποτροφίες.

Είσαι μαθητής/τρια ή απόφοιτος/η Κλάδου Εφαρμοσμένων Τεχνών στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση; Στείλε μας το portfolio σου και διεκδίκησε υποτροφία για οποιοδήποτε προπτυχιακό πρόγραμμα design του Τμήματος:

1. Visual Communication
- Specialization in Graphics and Digital Media
- Specialization in Film Making and Digital Media

2. Fashion and Image Design

3. Interior Design

Είτε κερδίσεις την υποτροφία είτε όχι, κορυφαίοι επαγγελματίες του χώρου που στελεχώνουν το Τμήμα θα μελετήσουν το portfolio σου και θα σου στείλουν σχόλια και πολύτιμες συμβουλές. Θα δοθούν συνολικά 10 υποτροφίες ύψους 30% για το ακαδημαϊκό έτος 2024-25. Η υποτροφία δεν μπορεί να συνδυαστεί με άλλες μειώσεις διδάκτρων. Από το δεύτερο έτος, μπορείς να συμμετέχεις στο πρόγραμμα «Υποτροφίες κατά τη διάρκεια της φοίτησης».

Το portfolio πρέπει να σταλεί σε ηλεκτρονική μορφή μαζί με το ονοματεπώνυμο σου, ημερομηνία γέννησης, σχολείο και στοιχεία επικοινωνίας (τηλέφωνο, email, διεύθυνση) μέχρι το τέλος Ιουνίου 2024 στο c.mantzalos@frederick.ac.cy (Καθ. Κώστας Μάντζαλος).