FitFest – Limassol Campus: Μια μέρα αφιερωμένη στην Άσκηση και την Ευεξία

Η Τετάρτη, 15 Μαΐου, θα είναι μια μέρα αφιερωμένη στην άσκηση, την καλή φυσική κατάσταση και την ευεξία! Ελάτε στο Πανεπιστήμιο Frederick στη Λεμεσό από τις 10:00 μέχρι τις 12:00 σε μια μέρα γεμάτη αθλητικές δραστηριότητες και διασκεδαστικά παιχνίδια, κάντε τη δική σας σωματομέτρηση και πάρτε συμβουλές για ένα ισορροπημένο πλάνο διατροφής από τον Διατροφολόγο Κυριάκο Χρίστου και φοιτητή του προγράμματος Επιστήμη Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού.

Μη χάσετε το Live Cooking που θα πραγματοποιείται παράλληλα με τις δραστηριότητες, δοκιμάστε τις υγιεινές επιλογές που θα ετοιμάζει η σεφ Βαλέρια Ιωάννου και μάθετε το μυστικό για την προετοιμασία και παρασκευή υγιεινών γευμάτων.

Οι αθλητικές δραστηριότητες και τα παιχνίδια σχεδιάστηκαν από φοιτητές και φοιτήτριες του προγράμματος Επιστήμη Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού.
Το FitFest διοργανώνεται από το Αθλητικό Γραφείο του Πανεπιστημίου, το πρόγραμμα Επιστήμη Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού και το Κέντρο Συμβουλευτικής και Ευεξίας.