Νέο και καινοτόμο εξ αποστάσεως Μάστερ στις Επιστήμες Αθλητισμού, Άσκησης και Υγείας

Το Πανεπιστήμιο Frederick ανακοινώνει την έναρξη του νέου, καινοτόμου και μοναδικού στο είδος του σε Ελλάδα και Κύπρο, εξ αποστάσεως μεταπτυχιακού προγράμματος στις Επιστήμες Αθλητισμού, Άσκησης και Υγείας.

Το πρόγραμμα, προσφέρεται με τα πιο σύγχρονα εργαλεία εξ αποστάσεως εκπαίδευσης και απευθύνεται σε απόφοιτους/ες Αθλητικών Επιστημών, Φυσικοθεραπείας, Ιατρικών Επιστημών, Ιατρικής. Συνδυάζει μοναδικά την ιατρική της άσκησης και την αθλητική επιστήμη και εστιάζει στην πρόληψη, τη θεραπεία και την αποκατάσταση αθλητικών τραυματισμών και παθήσεων, προωθώντας την άσκηση ως βασικό πυλώνα για την υγεία και ευεξία στο πλαίσιο ενός κλινικού συλλογισμού.

Το πρόγραμμα είναι σχεδιασμένο ώστε να ανταποκρίνεται στις αναδυόμενες ανάγκες και τάσεις του τομέα της υγείας και της ευεξίας, προσφέροντας στους φοιτητές και στις φοιτήτριες προηγμένες γνώσεις και δεξιότητες για να ανταποκριθούν σε επαγγελματικές προκλήσεις στους τομείς της υγείας, της ψηφιακής υγείας, της αθλητικής επιστήμης και της έρευνας.