ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ/GRADUATION CEREMONY 2018-2019

Αγαπητοί απόφοιτοι,

Η αποφοίτηση για το Ακαδημαϊκό Έτος 2018- 2019 πλησιάζει! Λίγο πριν από την έναρξη των εξετάσεών σας, σας ευχόμαστε καλή επιτυχία και κάθε καλό στην πραγματοποίηση των στόχων σας!

Η 11η Τελετή Αποφοίτησης του Πανεπιστημίου Frederick, θα διεξαχθεί στο ΓΣΠ – Στάδιο Στίβου (δίπλα από το Στάδιο Ποδοσφαίρου), Λευκωσία, την Πέμπτη, 27 Ιουνίου 2019, ώρα 20:00. Την Τετάρτη, 26 Ιουνίου, ώρα 21:00 θα  πραγματοποιηθεί Δείπνο Αποφοίτησης για όλους τους απόφοιτους στο Lemon Park (Λατσιά, Λευκωσία).

Την Τρίτη 25 Ιουνίου 2019, θα πραγματοποιηθεί στον ΘΟΚ (Λευκωσία) Τελετή Βράβευσης των πρωτευσάντων προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών, κάθε προγράμματος σπουδών, του Ακαδημαϊκού έτους 2018-19. Κατά τη διάρκεια της τελετής το Πανεπιστήμιο θα τιμήσει επίσης όλους τους Διδακτορικούς απόφοιτους του έτους. ΟΙ φοιτητές θα ενημερωθούν για τη βράβευσή τους τηλεφωνικώς μια εβδομάδα πριν από την τελετή.

Σχετικές ανακοινώσεις για την αποφοίτηση, το δείπνο, και την αίτηση για αποφοίτηση, θα αναρτηθούν σύντομα στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου.

Dear graduates,

The Graduation Ceremony 2018-2019 is just around the corner! We would like to take this opportunity to wish you good luck for your exams, and all the best in achieving your goals.

The 11th Graduation Ceremony will take place at the GSP Track and Field (athletics) Stadium, next to the GSP football stadium on Thursday, June 27 2019, at 20:00. The Graduation Party will take place at Lemon Park (Latsia, Nicosia) on Wednesday, June 26 2019at 21:00.

The Student Award Ceremony of the graduate and postgraduate students with the best academic performance for each program of study for the academic year 2018-2019 will take place on Tuesday, June 25, 2019 (THOC Theatre, Nicosia). Students who qualify for an award will be informed by telephone, one week prior to the ceremony. During the ceremony the University will also award for the accomplishment all students who will graduate with a PhD degree.

Announcements regarding the graduation ceremony, the party and the Graduation Application Form will be posted soon on the website.