Ημέρες Γνωριμίας στην Κύπρο

Το Πανεπιστήμιο Frederick σας προσκαλεί σε Μέρες Γνωριμίας όπου θα έχετε την ευκαιρία να ενημερωθείτε για τα προγράμματα σπουδών που σας ενδιαφέρουν, τα σχέδια υποτροφιών του Πανεπιστημίου καθώς και τις προοπτικές εργοδότησης των αποφοίτων του.

Κατά τη συνάντηση με τους υπεύθυνους του Γραφείου Εισδοχής θα μπορείτε επίσης να ενημερωθείτε για το δωρεάν τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού που προσφέρει το Πανεπιστήμιο.

Η συνάντηση ενημέρωσης θα περιλαμβάνει παρουσίαση στις 6.30 μ.μ. και συζήτηση προς επίλυση αποριών.

Πάφος: Δευτέρα, 26.08.2019, 6-8 μ.μ., Ξενοδοχείο Αλμύρα

Λάρνακα: Τρίτη, 27.08.2019, 6-8 μ.μ., Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών

Παραλίμνι: Τετάρτη, 28.08.2019, 6-8 μ.μ., Δημαρχιακό Μέγαρο

Λευκωσία / Λεμεσός: Για περισσότερες πληροφορίες και εγγραφές, μπορείτε επίσης να επισκεφθείτε τα γραφεία εισδοχής του Πανεπιστημίου Frederick που λειτουργούν σε Λευκωσία και Λεμεσό, Δευτέρα - Παρασκευή 8 π.μ. - 7 μ.μ.

Μπορεί επίσης να διευθετηθεί συνάντηση των ενδιαφερομένων με καθηγητές του Πανεπιστημίου για εξειδικευμένες πληροφορίες για τα προγράμματα σπουδών, όπως επίσης και να διευθετηθούν επισκέψεις στους χώρους διδασκαλίας των φοιτητών όπως π.χ. στα εργαστήρια.