Στο πλαίσιο της διεθνούς προσπάθειας με στόχο την καταπολέμηση του καρκίνου του μαστού, ο Οκτώβριος έχει καθιερωθεί παγκοσμίως ως “Μήνας Πρόληψης και Ενημέρωσης για τον καρκίνο του μαστού”.

Η Σχολή Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Frederick και το Κέντρο Μαστού του Αμερικανικού Ιατρικού Κέντρου Κύπρου, υιοθετώντας την παγκόσμια προσπάθεια, πραγματοποιούν Διεπιστημονική Εκδήλωση με θέμα «Υγεία του Μαστού και πρόληψη του καρκίνου του μαστού», την Παρασκευή, 4 Οκτωβρίου 2019, 8:45 – 16:30 στο Πανεπιστήμιο Frederick (Νέο Κτήριο, 1ος όροφος, Αίθουσα Τελετών «Τάσσος Παπαδόπουλος».

Η εκδήλωση απευθύνεται σε επαγγελματίες υγείας, φοιτητές και στο ευρύ κοινό. Στους συμμετέχοντες θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης με ώρες συνεχιζόμενης εκπαίδευσης.

Πληροφορίες και Δηλώσεις Συμμετοχής:

• Για δηλώσεις συμμετοχής στο τηλέφωνο 22394466 (Τμήμα Νοσηλευτικής, Πανεπιστήμιο Frederick) ή ηλεκτρονικά στο This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. και στο This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
  • Εγγραφές: Δωρεάν

Πρόσκληση / Πρόγραμμα