Δωρεάν σεμινάρια ρομποτικής για εκπαιδευτικούς δημοτικής εκπαίδευσης, γονείς και παιδιά

Η Ακαδημία Ρομποτικής του Πανεπιστήμιου Frederick, στο πλαίσιο της συνεργασίας της με τον Μη Κυβερνητικό Οργανισμό ΚΕΣΕΑ-ΤΠΕ (Κυπριακός Επιστημονικός Σύνδεσμος Εκπαιδευτικών για την Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών), διοργανώνει σειρά σεμιναρίων ρομποτικής, τεχνητής νοημοσύνης (AI) και εικονικής πραγματικότητας (VR) για εκπαιδευτικούς δημοτικής εκπαίδευσης. Παράλληλα, διοργανώνει διαδραστικές ημερίδες αφιερωμένες στον προγραμματισμό και τα ρομπότ για γονείς και παιδιά.

Φοιτητές του Τμήματος Επιστημών της Αγωγής συμμετέχουν εθελοντικά ως εκπαιδευτές τόσο στα εκπαιδευτικά εργαστήρια, όσο και στις διαδραστικές ημερίδες, μαζί με το ακαδημαϊκό προσωπικό του Τμήματος

Free workshops for educators, parents and children by Frederick University’s Robotics Academy

Frederick University’s Robotics Academy has been working with NGO KESEA TPE to promote ICT technologies to educators, parents and children. In this framework, the University organises and hosts free robotics, AI and VR workshops, for educators and interactive workshops for parents and children.

Students of the Department of Education volunteer along with the Department’s academic staff as trainers in these workshops.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg