ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ DL – DL EXAMS TIMETABLE

ΤΕΛΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ 2021-ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΠΟΥΔΩΝ-MΑΙΟΣ 2022

Αγαπητές φοιτήτριες, αγαπητοί φοιτητές,

Oι τελικές εξετάσεις του εαρινού εξαμήνου 2022 για τους φοιτητές/τριες των εξ αποστάσεως προγραμμάτων θα πραγματοποιηθούν διαδικτυακά μεταξύ των ημερομηνιών 26 Μαΐου και 3 Ιουνίου, 2022. Πατήστε εδώ για το πρόγραμμα των τελικών εξετάσεων.

Εδώ μπορείτε να βρείτε οδηγούς και διαδικασίες που αφορούν στις Διαδικτυακές Τελικές Εξετάσεις του Εαρινού Εξαμήνου 2022.

Όλες οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν διαδικτυακά μέσα από την ειδική πλατφόρμα εξετάσεων που βρίσκεται στον σύνδεσμο https://exams.frederick.ac.cy.

Θα ακολουθήσει διαδικτυακό εργαστήριο όπου θα επεξηγηθεί λεπτομερώς η διαδικασία εγκατάστασης των απαραίτητων λογισμικών αλλά και βήμα προς βήμα η διαδικασία της διαδικτυακής εξέτασης. Η ημέρα διεξαγωγής του εργαστηρίου θα ανακοινωθεί αργότερα.

Για απορίες και διευκρινήσεις παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε με τη Μονάδα εξ αποστάσεως στο This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ή/και +357 22394440

Καλή επιτυχία!

FINAL EXAMS SPRING 2022 TIMETABLE - DISTANCE LEARNING PROGRAMS-MAY 2022

Dear students,

We would like to inform you that the Spring semester 2022 final exams (May 2022) for distance learning students will take place between 26 May - 3 June, 2022. You can find the final exam program here.

Here you can find guides and procedures related to the Online Final Exams of the Spring Semester 2022.

All the exams will be conducted online through the special exams platform https://exams.frederick.ac.cy.

An online webinar  will follow where the installation process of the software will be explained in detail, as well as the step by step procedure of the online exams. The date of the webinar will be announced later.

For further information or/and clarifications contact the DL Unit at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. or/and +357 22394440.

Good luck!