Όμιλος Εθελοντών Πανεπιστημίου Frederick

Για τον μήνα Μάιο, ο Όμιλος Εθελοντών του Πανεπιστημίου Frederick θα στηρίξει προσφέροντας τις υπηρεσίες του τις πιο κάτω δραστηριότητες:

Την Τρίτη, 12 Μαΐου 2009 και ώρα 8.30-13.30 μ.μ. στο ΓΣΠ, ομάδα εθελοντών του Πανεπιστημίου μας, θα συνοδεύσει και θα στηρίξει τους συμμετέχοντες στους Ειδικούς Ολυμπιακούς Αγώνες Κύπρου.

Την Τετάρτη, 13 Μαΐου 2009, ώρα 4.00- 8.00 μ.μ. στην Αίθουσα Εκδηλώσεων Ελεών, ομάδα εθελοντών του Πανεπιστημίου Frederick θα στηρίξει τη «Μέρα Χαράς» που διοργανώνει ο Παγκύπριος Σύνδεσμος για παιδιά με καρκίνο και άλλες συναφείς παθήσεις «Κάνε μια Ευχή», προσφέροντας ψυχαγωγικές δραστηριότητες .

Την Τετάρτη, 26 Μαΐου 2009, ώρα 8.30- 13.00 μ.μ. στον αθλητικό χώρο της Τράπεζας Κύπρου ο Σύνδεσμος Ειδικών Τεχνών Κύπρου, σε συνεργασία με τον Όμιλο Εθελοντών και υποστηρικτή το Frederick University, διοργανώνει το Ετήσιο Φεστιβάλ του Συνδέσμου για ΑΜΕΑ.