Οι Αερομεταφορές σε τεντωμένο σχοινί

Το Πανεπιστήμιο Frederick και ο Δήμος Λεμεσού, στα πλαίσια των εκδηλώσεων που εντάσσονται στο Πανεπιστήμιο του Πολίτη του Δήμου Λεμεσού, Η’ Κύκλος Εργασιών, 3η Ενότητα Κοινωνία-Οικονομία και Ζ΄ Κύκλος Εργασιών, 10η Ενότητα Πολιτισμός-Ιστορία, συνδιοργανώνουν διάλεξη με θέμα: «Οι Αερομεταφορές σε τεντωμένο σχοινί», από τον κ. Ακριβό Τσολάκη, Εμπειρογνώμονα Ασφάλειας Πτήσεων.

Στόχος του Πανεπιστημίου του Πολίτη είναι η συνεχής παροχή εκπαίδευσης σε ενήλικες. Ο πρωτοποριακός αυτός θεσμός αγκαλιάστηκε θερμά από το κοινό και αποτελεί σημαντική συμβολή στην εκπαιδευτική, πολιτιστική και επιστημονική πρόοδο και στη γενικότερη κοινωνική ανάπτυξη στην Κύπρο.

Η διάλεξη που θα δώσει ο κ. Τσολάκης θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 23 Σεπτεμβρίου, 2008 στις 7.30 μ.μ., στην Αίθουσα Διαλέξεων του Δημοτικού Μεγάρου Λεμεσού.

Στην εκδήλωση θα απευθύνει χαιρετισμό ο Δήμαρχος Λεμεσού και Πρόεδρος της Επιτροπής του Πανεπιστημίου του Πολίτη κ. Ανδρέας Χρίστου. Μετά το τέλος της διάλεξης θα ακολουθήσει συζήτηση.

Panepistimio tou Politi/Invitation